עלינו

תמונת היקב מהרחפן

אודות יקב מוני

 

במורדות  הרי יהודה, על אדמת מצפה עמק שורק, תחת המעטפת של טרואר נפלא, שוכן יקב מוני. היקב נוסד על ידי שכיב ערטול, אב המשפחה וסוחר זיתים, שהגיע לאזור הקסום של עמק שורק מכפר מע’אר שבגליל התחתון. סוחר הזיתים התאהב במדרונות הירוקים והשופעים של עמק שורק, והחליט לחכור אדמות חקלאיות ולטעת גפנים. למה דווקא גפנים? בגלל הטרואר הייחודי של  הגבעות מעל עמק שורק. שכיב ערטול זיהה כבר אז את הפוטנציאל של  איכות הענבים אשר יניבו הכרמים, וכבר למעלה משני עשורים ברור לכולם עד כמה הוא צדק. כיום נטועים בגבעות שמסביב ליקב כ-1000 דונם של גפנים, המניבים ענבים באיכות מופלאה.

היקב, שנקרא על שמו של ד”ר מוני ערטול, בן המשפחה, הוקם בשנת 2001, ומאז ועד היום מייצר יין ושמן זית תוך שימת דגש חזק על האיכות. יקב מוני הוא יקב מודרני ובעל טכנולוגיות ייצור יין עדכניות, אשר מייצר מגוון רחב של יינות – יינות אדומים, לבנים, יינות רוזה ויינות קינוח איכותיים במספר סדרות. חלק מיינות היקב מתיישנים בחביות עץ הנמצאות במערת גיר טבעית וציורית, אשר מספקת את התנאים האידיאליים להתבגרות היין: 17 מעלות צלזיוס, ו-80 אחוזי לחות.

ייחודו של יקב מוני בא לידי ביטוי בשילוב של כרמי גפן משובחים עם מגוון רחב של זני ענבים  הגדלים למרגלות עמק שורק, עם אנשים ייחודיים המייצרים אותו, ועם המיקום הייחודי של המקום:

  • משפחת ערטול, משפחה נוצרית – ערבית מהגליל שעברה להתגורר בהרי יהודה.
  • היינן ששון בן אהרון אשר התמנה בשנת 2014 כיינן ראשי של היקב. ששון הוא אחד הייננים המוערכים ביותר בישראל , ולו מוניטין מרשים של עשיית יין ישראלי. ששון, מביא לידי ביטוי טביעת אצבע ייננית המורגשת בכל הדרה בכל בקבוק של יין.
  • מיקום היקב, הצופה אל עמק שורק משלים את ייחודו של היקב.

כל אלה יחד, יוצרים יין ישראלי ייחודי, מפתיע, איכותי וכשר למהדרין. היקב, מרכז המבקרים, ומיקומו בנקודת התצפית על העמק, מעניקים חוויית אירוח מיוחדת במינה אל מול אחד הנופים היפים בארץ.

מוזמנים להגיע לבקר 😊.

למעבר ליינות של היקב היינות של יקב מוני

כאן הכל התחיל…

2001

הקמת יקב מוני על ידי שכיב ערטול מכפר מע’אר, שהתאהב באזור עמק שורק והבין שהטרואר הזה יהיה נהדר לגידול גפנים.

קבלת תעודת הכשר

2005

יקב מוני הופך ליקב כשר שיכול להגיע לכל פלחי האוכלוסייה וגם לשווק לקהילות היהודיות בחו”ל.

ברוך הבא ששון בן אהרון!

2014

ששון בן אהרון מתמנה כיינן הראשי של היקב ומביא את טביעת האצבע הייחודית שלו לכל יין ויין, במלוא הדרה.

מיתוג מחדש

2021

היקב חוגג 20 שנה להיווסדו, ויוצא במיתוג חדש כולל, החל מהלוגו ועד אחרונת התוויות.